Lajme nga Divjaka

Rruga Babunjë-Agim.

Investim i rëndësishëm në infrastrukturë. Rruga Babunjë-Agim një vepër që përveç avantazheve që krijon në lehtësimin e trasportin dhe në lidhjen e dy bashkive i ka ndryshuar pamjen zonës dhe ka rritur pritshmëritë dhe besimin e banorëve ndaj pushtetit qëndror dhe vendor,ndaj filozofisë së tyre të punës sepse ky investim ka në përbërje shumë elementë […]

Bashkia Divjakë uron besimtarët mysliman: GËZUAR FITER BAJRAMIN

M e rastin e FITER BAJRAMIT deputeti i zonës dhe njëkohësisht zëvendës kryeministri z.Erjon Braçe si dhe kryetari i bashkisë z.Fredi Kokoneshi me përfaqësues të administratës bënë vizitë në xhaminë e Babunjës ku u pritën nga imami Sokol Krasniqi. Gjatë vizitës u shkëmbyen mesazhe urime dhe paqeje.

Sheshi në Çermë Sektor mbushet plot me fëmijë.

34 Photos · Updated 13 minutes ago E ku ka përgjegjësi dhe përkushtim më të madh se sa të përkthesh çdo qindarkë nga djersa e taksapaguesve në investime të dobishme për komunitetin. Në investime që jo vetëm do të rrisin cilësinë e jetesës por do të ndryshojnë imazhin dhe do të rikthejnë dinjitetin e këtij vendi. Nuk ka […]

Xhiro me biçikleta në bukuritë e Divjakës.

Zoti i ka dhuruar Divjakës bukuri natyrore per tu pasur zili, por kjo nuk mjafton. Tashmë është detyra jonë që këto vlera ti promovojmë, ti krijojmë kushtet vizitorëve jo vetëm nga e gjithë Shqipëria por edhe atyre të huaj, që në atë pak kohë që kanë në dispozicion të shijojnë në maksimum këtë parajsë qetësie,drite,ngjyrash,cicërimash. […]

“Dita e Pelikanit Kacurrel 2019”

Me rastin e kësaj dite u zhvillua një aktivitet i larmishëm ku përvec drejtuesve dhe administratës së zonave të mbrojtura morën pjesë edhe biznese, banorë të zonës të cilët në panairin e organizuar promovuan produktet e aktivitetit të tyre si dhe produkte artizanale të cilat promovuan vlerat natyrore,të traditës dhe të kulturës së zonës. Nuk […]

Lexo te gjitha Postet

AlbaniaUSA